Czas na nowe, czas na zdrowe.

Bądź blisko natury!

Dieta dla zdrowia

Dieta jest dla wszystkich którzy chcą poprawić swoje zdrowie i nauczyć się dobrych nawyków żywieniowych. Główne założenia diety to proste i szybkie przepisy dopasowane do indywidualnych potrzeb i preferencji m.in.: dieta dla sportowca, dieta wspierająca płodność, dieta wspierająca psychikę, diety wspierające poszczególne narządy.

Dieta eliminacyjna

Dieta dla wegetarian, osób z nietolerancjami lub alergiami pokarmowymi. Dieta zostanie przygotowana tak by wykluczyć niekorzystne produkty z zachowaniem równowagi składników odżywczych niezbędnych do prawidłowej pracy organizmu.

psychodietetyka

Dieta  skierowana jest do osób które chcą być lżejsze ale nie kosztem złego samopoczucia i zmęczenia. Dieta będzie stopniowo redukowała kilogramy by nie doprowadzić do efektu jo-jo. Będzie to dłuższy proces ale dzięki temu bezpieczny i skuteczny.

Odtwórz wideo

Najczęściej zadawane pytania.

Jeżeli chcesz jeszcze o coś zapytać zapraszam do kontaktu.

Dla kogo są konsultacje?

Porady dietetyczne są skierowane do wszystkich osób które chcą wzmocnić swoje zdrowie. Szybki styl życia, długie godziny pracy, siedząca praca i brak czasu na spacer, to wszystko nie ułatwia zadania. Jednak najważniejsza jest motywacja i metoda małych kroków, bo jeżeli człowiek czegoś bardzo chce i sobie coś postanowi to jest w stanie tego dokonać, a ja zamierzam Was w tym wspierać. 🙂 

Czy schudnę?

Diety powodujące zbyt szybkie obniżenie wagi często prowadzą do wyczerpania organizmu. Indywidualnie dopasowana dieta ograniczająca kalorie pozwoli schudnąć lecz będzie to dieta bezpieczna dla ciała przez co spadek wagi nie będzie spektakularny ale w perspektywie czasu będzie trwałym efektem na kolejne lata. Tygodniowy spadek wagi od 0,5 – 1 kg będzie bezpieczną opcją. Gdy główną motywacją do zmiany będzie chęć zadbania o własny organizm odchudzanie będzie efektem ubocznym, będzie działo  się przy okazji. 🙂

Co zawiera cena konsultacji ?

W cenę konsultacji wchodzi rozmowa czyli wywiad żywieniowy. Analiza dotychczasowego stylu żywienia. Zalecenia dietetyczne z jadłospisem na wybraną ilość dni według wykupionego pakietu. Jadłospis będzie przygotowany według waszych preferencji żywieniowych. 

Czy diety są bezpieczne ?

 Swoją wiedzę opieram głównie na dietetyce akademickiej dzięki czemu diety są odpowiednio zbilansowane by dostarczać składników odżywczych każdego dnia. Nie wierzę w diety cud ale wierzę w zdrowe odżywianie.

Kiedy na dietę powinna przejść cała rodzina ?

 Jedno z ważniejszych przysłów mówi: „Dawaj przykład a nie wykład”, i właśnie o przykład tutaj chodzi. Jeżeli plan jest taki by np. dziecko z nadwagą było na diecie a rodzina na jego oczach będzie zajadała się smakołykami to wiemy jak to się skończy.  Bardzo ważne jest by cała rodzina zechciała zmienić swoje nawyki żywieniowe. Troska o najbliższych zapewne pomoże w tym przedsięwzięciu. 

Czy dieta będzie smaczna ?

Wywiad zawiera wiele pytań  między innymi pytania dotyczące ulubionych posiłków, produktów lubianych i nielubianych oraz ewentualnych nietolerancji pokarmowych. Na tej podstawie tworzę listę którą wysyłam wam do akceptacji, dzięki temu mamy pewność, że będzie smacznie i zdrowo.